aktualnościGOV

Program “Energia dla wsi”: Wydłużony nabór i większy budżet.

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na zrównoważone źródła energii, program “Energia dla wsi” zyskuje na znaczeniu, oferując rolnikom wydłużony termin naboru wniosków do 29 lutego 2024 r. i zwiększony budżet do 1 mld zł. Jako eksperci w branży drobiarskiej, rozumiemy wagę tego rozwoju dla sektora rolnego.

Dofinansowanie zielonej energii

Program “Energia dla wsi” stanowi kluczowy element wsparcia dla rolników w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii. Zwiększenie budżetu i wydłużenie terminu naboru to odpowiedź na rosnące zainteresowanie i potrzeby rolników w dziedzinie zielonej energii. W ramach programu możliwe jest uzyskanie dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne, wiatrowe, elektrownie wodne, biogazownie rolnicze oraz magazyny energii.

Korzyści dla rolnictwa i środowiska

Inwestycje w odnawialne źródła energii, takie jak fotowoltaika czy biogazownie, przynoszą korzyści nie tylko ekonomiczne, ale także ekologiczne. Program “Energia dla wsi” umożliwia rolnikom redukcję kosztów operacyjnych oraz przyczynia się do ochrony środowiska. Wysokość pożyczki dla beneficjentów wynosi do 25 mln zł, a dotacji do 20 mln zł.

Nowe możliwości dla producentów drobiu

Jako producenci drobiu, mamy szansę skorzystać z programu “Energia dla wsi”, inwestując w zrównoważone rozwiązania energetyczne. To nie tylko obniża koszty produkcji, ale także podnosi standardy ekologiczne naszych gospodarstw.

Podsumowanie i perspektywy

Program “Energia dla wsi” to ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju rolnictwa. Wydłużenie terminu naboru i zwiększenie budżetu to szansa dla rolników na rozwój i adaptację do nowych wyzwań rynkowych.

Nabór wniosków 2023 w programie Energia dla Wsi – informacje szczegółowe https://www.gov.pl/web/nfosigw/nabor-wnioskow-2023-energia-dla-wsi


Czy podobał Ci się artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego piątkowego newslettera. Otrzymasz w nim najważniejsze informacje z branży drobiarskiej, w tym ceny skupu.

Dla dostawców rozwiązań w dziedzinie rolnictwa: Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami. 

Zachęcamy również do bezpłatnego członkostwa w Krajowym Stowarzyszeniu Odpowiedzialnych Producentów Rolnych. Członkostwo otwiera dostęp do licznych korzyści finansowych, takich jak niższe ceny energii, tańsze surowce, dostęp do porad prawnych, a także możliwość uzyskania wyższych cen żywca. Wypełnienie deklaracji online, zajmie Ci kilka minut.

Zdjęcia i ilustracje na licencji https://www.freepik.com/ oraz źródeł autora artykułu.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button