aktualnościenergiaGOV

Program Wsparcia OZE. Nawet 1,5 mln dofinansowania

Program Wsparcia Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) oferuje rolnikom możliwość uzyskania do 1,5 miliona złotych dofinansowania na inwestycje w biogazownie rolnicze, fotowoltaikę oraz inne projekty związane z OZE.

Szczegóły Programu Wsparcia OZE

Program, zarządzany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), ma na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i wykorzystania odnawialnych źródeł energii w sektorze rolnym.

Warunki Uzyskania Dofinansowania

Aby kwalifikować się do programu, rolnicy muszą spełnić określone kryteria, takie jak posiadanie gospodarstwa rolnego o odpowiedniej wielkości oraz planowanie inwestycji zgodnych z wytycznymi programu. Dofinansowanie jest dostępne dla różnych rodzajów projektów OZE, w tym instalacji fotowoltaicznych, biogazowni rolniczych oraz innych technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Korzyści dla Rolników

Inwestycje w OZE nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także mogą generować znaczące oszczędności i dodatkowe źródła dochodu dla rolników. Dofinansowanie pozwala na zmniejszenie początkowych kosztów inwestycji, czyniąc projekty bardziej dostępnymi i opłacalnymi.

Procedura Składania Wniosków

Rolnicy zainteresowani programem powinni przygotować odpowiednią dokumentację i złożyć wniosek w NFOŚiGW. Proces aplikacyjny wymaga dokładnego przedstawienia planowanej inwestycji, w tym szacunkowych kosztów oraz przewidywanych korzyści ekologicznych i ekonomicznych.

Perspektywy Rozwoju OZE w Rolnictwie

Program Wsparcia OZE jest częścią szerszej strategii promowania zrównoważonego rozwoju i wykorzystania odnawialnych źródeł energii w Polsce. Dla sektora rolnego oznacza to nowe możliwości rozwoju i inwestycji w technologie przyjazne dla środowiska.


Czy podobał Ci się artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego piątkowego newslettera. Otrzymasz w nim najważniejsze informacje z branży drobiarskiej, w tym ceny skupu.

Dla dostawców rozwiązań w dziedzinie rolnictwa: Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami.

Zachęcamy również do bezpłatnego członkostwa w Krajowym Stowarzyszeniu Odpowiedzialnych Producentów Rolnych. Członkostwo otwiera dostęp do licznych korzyści finansowych, takich jak niższe ceny energii, tańsze surowce, dostęp do porad prawnych, a także możliwość uzyskania wyższych cen żywca. Wypełnienie deklaracji online, zajmie Ci kilka minut.

Zdjęcia i ilustracje na licencji https://www.freepik.com/ oraz źródeł autora artykułu.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button