ankietaEUGOV

Badanie UE: nieuczciwe praktyki w łańcuchu dostaw

W obliczu rosnących wyzwań związanych z uczciwością w handlu, Komisja Europejska podjęła inicjatywę badawczą, aby zrozumieć i zwalczać nieuczciwe praktyki w łańcuchu dostaw produktów rolnych. Badanie to ma na celu rzucenie światła na krzywdzące praktyki, które mogą szkodzić producentom rolnym oraz destabilizować rynek.

Tło Problemu

Nieuczciwe praktyki handlowe, takie jak opóźnione płatności, jednostronne zmiany warunków umów czy nieuzasadnione opłaty, od dawna są problemem w sektorze rolnym. Te działania nie tylko szkodzą producentom, ale także wpływają na cały łańcuch dostaw, od pola aż po konsumenta.

Cel Badania

Celem badania jest zebranie danych i opinii od producentów rolnych, dostawców, a także innych stron zainteresowanych, aby lepiej zrozumieć zakres i wpływ nieuczciwych praktyk. Informacje te będą wykorzystane do opracowania skuteczniejszych strategii i regulacji mających na celu ochronę uczciwego handlu i konkurencji.

Znaczenie dla Producentów Rolnych

Dla producentów rolnych, badanie to stanowi szansę na wyrażenie swoich doświadczeń i obaw. Ich udział jest kluczowy w kształtowaniu przyszłych polityk, które mają na celu stworzenie bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego rynku.

Komisja Europejska zachęca wszystkich uczestników łańcucha dostaw do aktywnego udziału w badaniu. Wypełnienie kwestionariusza jest ważnym krokiem w kierunku identyfikacji i rozwiązania problemów związanych z nieuczciwymi praktykami w sektorze rolnym.

Badanie to jest ważnym krokiem w kierunku zrozumienia i eliminacji krzywdzących praktyk w łańcuchu dostaw. Jego wyniki będą miały znaczący wpływ na przyszłość rolnictwa w Unii Europejskiej, a także na ochronę interesów producentów rolnych.


Czy podobał Ci się artykuł? Jeśli tak, zachęcamy do zapisania się do naszego piątkowego newslettera. Otrzymasz w nim najważniejsze informacje z branży drobiarskiej, w tym ceny skupu.

Dla dostawców rozwiązań w dziedzinie rolnictwa: Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami.

Zachęcamy również do bezpłatnego członkostwa w Krajowym Stowarzyszeniu Odpowiedzialnych Producentów Rolnych. Członkostwo otwiera dostęp do licznych korzyści finansowych, takich jak niższe ceny energii, tańsze surowce, dostęp do porad prawnych, a także możliwość uzyskania wyższych cen żywca. Wypełnienie deklaracji online, zajmie Ci kilka minut.

Zdjęcia i ilustracje na licencji https://www.freepik.com/ oraz źródeł autora artykułu.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button